Wilhelmi Soft
search
  • Wilhelmi Soft
Väri: Illusia

Wilhelmi Soft

25,00 €

Wilhelmi Soft on kampalankaversio tutusta Vuonueen Wilhelmi-langasta. Kampalankaan kuidut kammataan samansuuntaiseksi, mikä tekee langasta huomattavasti karstalankaa pehmeämpää. Tämä lanka on upean kiiltävää, pehmoista ja ihanan laskeutuvaa, kokeile sitä siis erilaisiin huiveihin ja pehmeästi laskeutuviin neuleisiin.

HUOM! Kun tilaat Wilhelmi Softia saat kaupan päälle Ravelry-ilmaiskoodin Anni Käänteen Pikku-Aura-tuubihuiviin. Tarjous on voimassa juhannukseen 2026 saakka.

Saattaa sisältää solmuja.

Samanlaista lankaa on olemassa myös DK-vahvuinen Pentti Soft. Wilhelmi Softista on myös sukkiin paremmin sopiva karstalanka Wilhelmi.

Langat ovat täysin kotimaisia, superwash-käsittelemättömiä eivätkä sisällä koisuojausta.

Määrä
Viimeiset tuotteet varastossa

70% suomalaista villaa, 30% tencel

n. 400m/100g

tex 140x2, 2-säikeinen

Käsinpesu, tasokuivaus.

Kotimainen lanka, kehrätty ja käsinvärjätty Suomessa eläintaloudessa.

Puikkosuositus 2-3mm.

Neulevinkkejä:

Anni Kääntee Pikku-Aura-tuubihuivi

Alex Byrdin Seli-takki

Andrea Mowryn Stria

Sari Nordlundin Pohjola tai Poet

Jenna Kostetin Suolaulu

Heidi Alanderin Hopeatiuku-huivi

Veera Välimäen Kyllikki

Anna Heinon Kuusisto-tuubi

Anna Johannan Marjatta

Janina Kallion Spotlight-huivi

Voit myös yhdistää tähän Kid Mohair Silkin tai Bumblebee Surin ja neuloa Sari Nordlundin Kuutar-paidan tai Jonna Helinin Lento-paidan.

1 Kpl